Zapach to bardzo ważny element wystroju wnętrza. Podczas kompletowania wymarzonych mebli czy funkcjonalnych urządzeń elektronicznych do nowego lokum często niesłusznie pomija się wybór dyfuzora, olejków czy sprayów zapachowych. Jednak jak się okazuje, odpowiednio dopasowany zapach może wpłynąć na poprawę nastroju, nadać wnętrzu odpowiedni charakter oraz uzupełnić sam wystój o dodatkowe bodźce. 

Pachnący dom. Dlaczego warto wybrać określony zapach do domu?

Zapach każdego domu określany jest przez wiele czynników. Aromat to element, który definiuje miejsce i zapada w pamięć, kojarząc się z gospodarzami. Pozwala nie tylko na odtwarzanie wspomnień, ale często również działa terapeutycznie. Określony zapach może pomóc odprężyć się po ciężkim dniu podczas czytania książki czy domowego SPA. Dla wielu osób domowa aromaterapia to swoisty sposób na odsunięcie od siebie problemów w pracy. Napięty grafik czy nadmiar obowiązków sprawiają, że dana osoba jest spięta. W rozluźnieniu pomoże  odpowiednio dobrany produkt do domu, który poprawia nastrój. 

Czym się kierować podczas wyboru zapachu do domu? 

Nie ma jednego zapachu, który będzie odpowiedni dla wielu osób. To kwestia indywidualna, wymaga osobistego zaangażowania się. Wskazanie ulubionego aromatu znacznie skróci drogę szukania preferowanego zapachu, który na dobre zagości w czterech ścianach. Podczas wyboru konieczne będzie wzięcie pod uwagę kilku aspektów:

1. Sposób oddziaływania. To efekt, jaki wywołuje dany zapach u określonej osoby. Może ułatwiać relaks lub stymulować w dany sposób, np. do aktywności fizycznej. 

2. Intensywność. Zbyt silne aromaty mogą wywoływać skutek przeciwny do zamierzonego, np. sprzyjać bólom głowy czy rozdrażnieniu. Dlatego, co do zasady zimą lepiej wybierać zapachy intensywniejsze, natomiast latem orzeźwiające. 

3. Ekspozycja. Czas ekspozycji to również kwestia bardzo indywidualna. Niektórzy wolą, gdy zapach utrzymuje się przez długi czas w pomieszczeniu, inni preferują, gdy jest ulotny. To czynnik, który powinien przesądzać o wyborze marki danego aromatu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zbyt długa ekspozycja może obniżać samopoczucie i powodować ból głowy u osób wrażliwych na odczucia zapachowe. 

Wybierając zapach do domu, warto wziąć pod uwagę określone preferencje. Należy pamiętać, że zapach powinien odpowiadać przede wszystkim osobie, która najczęściej przebywa w danym pomieszczeniu. Warto kupować zapachy jakościowe, które pozytywnie nastrajają i ułatwiają relaks po pracy od sprawdzonych dostawców, którym jest sklep Pachnąca Wanna