Od prawidłowej pielęgnacji zależy stan naszych włosów. Nieprawidłowa pielęgnacja może włosy osłabić. Będą przesuszone, słabe i łamliwe. Pierwszym elementem pielęgnacji włosów jest ich mycie. Wiele osób popełnia tu wiele błędów. Przez co ich włosy są brzydkie.

Jak prawidłowo myć włosy krok po kroku?

Prawidłowe jest mycie włosów codziennie. Jednak mycie włosów co kilka dni również jest zgodne z zasadami prawidłowej pielęgnacji. Włosy należy myć, kiedy tego wymagają. Włosy należy myć, kiedy nie wyglądają świeżo lub skóra głowy jest przetłuszczona. Bardzo ważnym elementem jest dobór szamponu. Szampon dobieramy do skóry głowy, a nie dopasowujemy go do rodzaju włosów. Zadaniem szamponu jest oczyszczenie skóry głowy z resztek środków do stylizacji, kurzu z powietrza. Jeśli zmagamy się z łupieżem, szampon go zmyje. Jednak w tym wypadku dobór szamponu do mycia skóry głowy warto skonsultować z lekarzem.

Prawidłowa technika mycia włosów

Ważne jest mycie włosów wodą letnią. Nie powinna być ona zbyt zimna i zbyt gorąca. Gorąca woda może podrażnić skórę głowy. Pobudza też pracę gruczołów łojowych. Które pobudzone mogą być odpowiedzialne za przetłuszczanie. Wiele osób popełnia błąd, myjąc włosy na całej długości. Szarpiąc włosy i mocno trąc, możemy je splątać. Przez co powstaną kołtuny, które ciężko rozczesać. Należy pamiętać, by szamponem myć tylko skórę głowy, masując ją opuszkami palców. By usunąć zanieczyszczenia z włosów, wystarczy tylko spływająca piana, powstająca podczas mycia skóry głowy.

Należy pamiętać, by po każdym myciu nakładać na włosy odżywkę. Domknie ona łuski włosów, co sprawi, że będą one gładkie i lśniące. Zaleca się, by raz do dwóch razy w tygodniu na włosy nałożyć maskę.W pielęgnacji włosów ważne jest ich nawilżanie. Zaleca się zabieg olejowania. Olej należy dopasować do porowatości włosów.

Popularnymi zabiegami pielęgnacyjnymi jest również:

  • mycie włosów mąką żytnią
  • mycie włosów jajkiem
  • mycie włosów mydłem naturalnym
  • mycie włosów piwem
  • mycie włosów ziołami

One thought on “Jak prawidłowo myć włosy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.