yerba mate

Yerba Mate to napój, który pochodzi z Ameryki Południowej. Dla wielu osób stanowi zdrowszą alternatywę nie tylko herbaty, ale też kawy. Oprócz nazw Yerba Mate, Mate, czy Herba Mate, zwana bywa również świętym zielem Indian. Jest wiele powodów, dla których napar z ostrokrzewu paragwajskiego  zyskał sławę na całym świecie i stosowany jest przez ludzi, niezależnie od narodowości.

Zalety Yerba Mate – zdrowy napój, który polepszy twój wygląd

Yerba to doskonały przeciwutleniacz. Oznacza to, że opóźni starzenie się tkanek. Z pewnością docenią ją również osoby, którym zależy nie tylko na ładnym wyglądzie skóry, ale również na zadbanych włosach i paznokciach. Yerba zadba o nie dzięki zawartości witamin A i E.

Urozmaicenie diety

Mówiąc o tym niezwykłym napoju, już na początku warto zwrócić uwagę na jego bogaty skład. Yerba bogata jest w m.in. potas, mangan i magnez. Polecana jest osobom, które chcą wyrównać elektrolity w organizmie (ich ubytek może być efektem m.in. picia zbyt małej ilości wody, gorączki, wymiotów czy biegunki)

Skoro wspominamy o diecie, warto dodać, że Yerba przyda się osobom, które walczą o idealną figurę. Dzięki niej szybciej osiągniemy sytość, bowiem jej picie sprawia, że czas opróżnienia żołądka zwiększa się o 53%! W dodatku napój reguluje przemianę materii, wzmacnia zęby oraz kości.

Pobudzenie do życia

Dla wielu osób Yerba jest sposobem na walkę z brakiem energii i ze zmęczeniem. Wynika to m.in. z faktu, że napój bogaty jest w witaminę B6. Do takich pobudzających składników yerby zaliczyć można również kofeinę, teofilinę i teobrominę. Substancje te sprawiają, że naczynia krwionośne i oskrzela rozszerzają się. Jeśli więc mamy wzmożony okres pracy, lub po prostu na co dzień zależy nam na wysokiej koncentracji, warto sięgnąć po yerbę.

Oprócz wyżej wspomnianych zalety, warto wspomnieć również, że yerba działa przeciwzapalnie, przeciwcukrzycowo i przeciwpasożytniczo, a to to tylko wycinek pozytywnych następstw picia mate!

Jej charakterystyczny smak sprawił, że pokochały ją tysiące ludzi. Jeśli więc jeszcze nie spróbowaliście tego napoju, warto przekonać się na własnej skórze, jak zadziała na wasze organizmy.

2 thoughts on “Jak działa Yerba mate?”

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Yerba Mate staje się coraz bardziej popularnym napojem. Ale nie można zapominać o tym by pić również soki owocowe i warzywne, które zapewniają sporą dawkę witamin do naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.